mhm
tesoma
calmatech

„Flash Cures” do maszyn ręcznych

flash manual

Przedstawiamy unikalną linię suszarek międzyoperacyjnych firmy Calmatech zaprojektowaną z myślą o drukarzach, którzy pracują na ręcznych karuzelach sitodrukowych. Co więcej suszarki mogą być również z powodzeniem stosowane przy karuzelach i maszynach do druku automatycznego.

 

Calmatech jako lider w produkcji urządzeń pomocniczych do przesuszania i utrwalania mokrych farb w procesach drukarskich bazując na wieloletnim doświadczeniu oraz współpracy z drukarzami na całym świecie wyspecjalizował się w produkcji suszarek międzyoperacyjnych (flash) do suszenia farb digitalnych, plastisolowych, wodnych, rozpuszczalnikowych, UV, farb stosowanych do druku na szkle, porcelanie, metalu, papierach, opakowaniach i foliach transferowych. Suszarki międzyoperacyjne bazują na najnowszych osiągnięciach technologicznych w zakresie suszenia falami podczerwieni (IR) i falami ultrafioletowymi (UV).

 

Przy konstruowaniu i produkowaniu suszarek międzyoperacyjnych jednymi z najważniejszych założeń producenta jest skrócenie procesu suszenia do minimum, niewytwarzanie nadmiernych temperatur oraz oszczędność energii, dzięki czemu suszarki międzyoperacyjne Calmatech uważane są powszechnie na świecie za najbardziej żywotne, wydajne i niezawodne urządzenia do przesuszania.

 

Suszarki międzyoperacyjne (flashcures) Calmatech charakteryzuje duża wszechstronność.

Współpracują bezpośrednio z różnymi karuzelami sitodrukowymi, można je w prosty sposób stosować w każdej maszynie automatycznej (np. MHM, M&R, Schenk, Hebbecker) . Ponadto mogą być stosowane w każdej maszynie ręcznej jak również w innych urządzeniach.

 

Suszarki międzyoperacyjne (flashe) posiadają panel sterujący, za pomocą którego w szybki i prosty sposób można ustawić parametry suszenia takie jak czas oraz intensywność grzania zarówno dla farb wodnych jak i plastisolowych. Sterowanie suszarką międzyoperacyjną (flashem) odbywa się z panelu sterującego. Dodatkowo suszarka międzyoperacyjna może być wyposażona w sensor temperatury, który zapewnia stałą temperaturę suszenia szczególnie ważną przy materiałach wrażliwych na temperaturę. Suszarki międzyoperacyjne mogą również występować w wersji z fotokomórką, włącznikiem mechanicznym i pedałem nożnym.

 

Proponowane przez nas suszarki międzyoperacyjne (flash) posiadają  karbonowe średniofalowe lampy podczerwieni (MW) emitujące precyzyjną długość fal, co sprawia, że proces suszenia jest bardzo szybki i dokładny. Lampy charakteryzują się bardzo długą żywotnością i wysoką wydajnością. Dodatkowo lampy karbonowe nie powodują przegrzewania stolików.

 

Wszystkie suszarki międzyoperacyjne Calmatech wykonane są zgodnie z normami unijnymi i posiadają certyfikat CE

 

Podstawowe zalety suszarek międzyoperacyjnych Calmatech:

 

Lampy karbonowe
Suszarki międzyoperacyjne (flashcures) Calmatech wyposażone są w  karbonowe średniofalowe promienniki podczerwieni (MW), których podstawowe zalety to:

 • specjalny węglowy emiter produkujący dokładną ilość fal podczerwieni i ciepła wymaganych do suszenia
 • skrócenie czasu suszenia do minimum
 • szybkie i bardzo precyzyjne suszenie na całej powierzchni
 • bardzo niskie zużycie energii
 • nie przegrzewanie palet
 • nie przypalanie przesuszanych wyrobów
 • brak przebarwiania i kurczenia się wyrobów
 • bardzo długa żywotność lamp

 

Panel sterujący
Wszystkie suszarki międzyoperacyjne wyposażone są w panel sterujący, za pomocą którego w szybki, prosty i precyzyjny sposób można ustawić parametry suszenia takie jak czas, intensywność grzania i ilość aktywnych sekcji grzewczych. Wszystkie ustawiania mogą być również dowolnie zmieniane podczas pracy urządzenia. Ponadto wszystkie zadane parametry widoczne są na wyświetlaczach.

Panel sterujący suszarki międzyoperacyjnej (flasha) wyposażony jest w opcję tzw. gotowości „standby”, za pomocą której po przestoju produkcyjnym uzyskuje się natychmiast zadane parametry suszenia bez zbędnej zwłoki.

 

Panel sterujący umożliwia sterowanie flashem przy bezpośrednim podłączeniu za pomocą wtyczki do automatu drukującego lub fotokomórki, włącznika mechanicznego lub pedału nożnego.

 

Suszarka operacyjna (flash) ma możliwość pracy w dwóch wariantach czyli automatycznym i manualnym.

Panel sterujący umożliwia zaprogramowanie m.in. takich funkcji jak czas suszenia, funkcja test, opóźnienie startu suszenia, praca flasha na wydajności maksymalnej, średniej lub niskiej (tzw. standby).

Panel sterujący ma czytelne ikony.

 

Szybkość suszenia
Suszarka międzyoperacyjna (flash) dzięki swojej innowacyjności dopasowuje się swoim czasem suszenia do procesu druku przez co nie spowalnia w żadnym stopniu cyklu produkcyjnego.

 

Wszechstronność

Suszarka międzyoperacyjna (flash) zapewnia dużą wszechstronność pracy. Flash może być wykorzystany przy ręcznych karuzelach sitodrukowych, maszynach automatycznych i innych urządzeniach. Regulowana wysokość stojaka zapewnia dużą elastyczność w zakresie ustawienia odległości między lampą a przesuszanym wyrobem.

 

 

Suszarka międzyoperacyjna (flash cure)  wyposażona jest w:

 • karbonowe średniofalowe promienniki podczerwieni
 • panel sterujący
 • opcję regulowania pracy promienników w skali od 10-100%
 • wbudowany stojak do przemieszczania

 

Opcjonalnie:

 • sensor temperatury
 • pedał nożny
 • fotokomórka
 • włącznik mechaniczny
MODELDługośćSzerokośćWysokośćPowierzchnia suszeniaWentylatorLampyNapięcieNatężenieMoc
kW
MCC 5050 R1225mm608mm67mm460x500mm26 x 1530W3x 400V
3x 230V
25 A
41 A
11
11
MCC 5070 R1434mm608mm67mm460x700mm29 x 1530W3x 400V
3x 230V
25 A
41 A
17
17

 

Możliwe inne wymiary suszarki międzyoperacyjnej  (flasha) wg indywidualnego zapotrzebowania klienta.

flash manual flash manual

 

Andrzej Ślęzak

tel. 600353580

e-mail: daab@daab.pl

Dodatkowe usługi

Jeżeli planujecie Państwo założenie drukarni tekstylnej, wymianę dotychczasowych maszyn i urządzeń na nowe lub też Waszym celem jest usprawnienie i zoptymalizowanie procesów produkcyjnych zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Informacje bieżące

FESPA Amsterdam 2024

Zapraszamy na nasze stoisko od 19.03.2024 do 22.03.2024r. Hala 12 stoisko G51